Президентът на Република Китай Цай Ин-уен заяви, че правителството е посветило по-нататъшните си усилия в посока на укрепване на иначе стабилните отношения със САЩ, посредством, разширено сътрудничество,обхващащо области като търговия и регионална сигурност.
„Основните международни въпроси, над които ще работим и които вярваме, че ще доведат до ползи и за двете страни, като увеличаване на инвестициите и създаване на работни места, са от голямо значение и важност за правителството на нашата страна“, допълни тя.
Цай направи своето изявление по време на прием на делегация от САЩ, която посети Тайван, за да участва в международния форум в Тайпе. Сред делегатите бяха бившият член на Камарата на представителите на САЩ Мат Салмън, бившият директор на Американския институт в Тайван Стивън Йънг, а също и редица учени от базирания във Вашингтон Global Taiwan Institute.
Форумът носи названието „Разработване на нова рамка за отношенията между Тайван и САЩ в условия на динамични промени в Азиатско-тихоокеанския регион“ и се състоя по-рано тази седмица. Той събра учени, експерти и бивши държавни служители от САЩ, които по време на еднодневното събитие проведоха редица дискусии, посветени на създаването на механизъм за сътрудничество между мозъчните тръстове в двете страни.
Президентът на Тайван даде висока оценка на събитието, заявявайки, че е важно да се възприеме нов подход, който да отговаря по-добре на променящия се климат в Азиатско-тихоокеанския регион.
„Република Китай се стреми да разшири своето присъствие в региона чрез дългосрочни усилия, като например новата правителствена инициатива „New Southbound Policy“. Тя цели да увеличи инвестициите и да насърчави търговията като проучва нови възможности за бизнес и засилва туристическия обмен в Южна и Югоизточна Азия.“, каза още Цай.
Заемайки централно място в Националната стратегия за развитие, инициативата има за цел да задълбочи връзките на Тайван с десетте държави-членки на Асоциацията на държавите от Югоизточна Азия и шест страни от Южна Азия, Австралия и Нова Зеландия в области като селското стопанство, бизнеса, културата, образованието, туризма и търговията.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 onq s konq
Коментиран от #2, #3, #7
21:54 25.08.2017
2 Знаещ
До коментар #1 от "onq s konq":
Нали не мислиш, че става дума за Китай? Тайван никога не са били и няма да бъдат основен фактор в световната икономика. Но виж бъдещия световен номер едно е друго нещо. Самите американци твърдят, че през 2050 Китай ще има 9 ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ БВП ОТ САЩ и ще са абсолютен номер едно.22:06 25.08.2017
3 на коня под опашката
До коментар #1 от "onq s konq":
Скъпи ми цвилещ, тука става дума за държавата, която ние наричаме Тайван.А то си го и пише в статията, ама кой да чете. Чукча писател, чукча не читател. Това е островчето на Чан Кай Ши, където правят смартфоните HTC. Другото, голямото, дето е на континента е КНР. Ся вдяна ли, колко ти е капацитета?22:11 25.08.2017
4 Прото
Коментиран от #5
22:22 25.08.2017
5 Знаещ
До коментар #4 от "Прото":
"Бъдещето принадлежи на Азия, пишат експертите на PwC. В своя анализ те са проучили различни фактори. Сред тях са броят на населението, развитието на икономиката, технологичният прогрес, обемът на международната търговия, обемът на чуждестранните капиталовложения.Китай вече превъзхожда САЩ по размера на БВП, но към 2050 г. тази разлика ще нарасне почти 9 пъти.
Експертите смятат, че Германия и Централна Европа категорично се нареждат сред губещите в тази надпревара. Икономическият растеж на Германия до 2050 г. ще бъде средно годишно само 1,3% и всяка година трудоспособното население ще се съкращава с 1%."
22:32 25.08.2017
6 Прото
22:56 25.08.2017
7 Бесен Язовец
До коментар #1 от "onq s konq":
Ааа така ли е ти значи си слуга освен ако не си зле с посоките00:20 26.08.2017