Финансовото министерство на САЩ наложи санкции на седем руски официални лица в отговор на опита за отравяне на опозиционера Алексей Навални, предаде AFP.
Санкционирани са шефът на Федералната служба за сигурност Александър Бортников, първият заместник-ръководител на администрацията на президента Сергей Кириенко, генералният прокурор Игор Краснов, ръководителят на Федералната служба за изтърпяване на наказания Александър Калашников, началникът на управлението по вътрешна политика към руския президент Андрей Ярин и заместник-министрите на отбраната Алексей Криворучко и Павел Попов.
"Използването на химически оръжия от Кремъл за запушване на устата на един политически опонент и сплашване на други показва явното му пренебрежение към международните норми", заяви министърката на финансите на САЩ Джанет Йелън. Говорителката на руското МВнР Мария Захарова определя приемането новите американски санкции като враждебна антируска атака, която цели да накаже Москва. По думите ѝ Вашингтон се опитва „да култивира образа на външен враг“ на фона вътрешните си проблеми.
Междувременно стана ясно, че ЕС ще запази санкциите си срещу Русия заради подкрепата ѝ за проруските сепаратисти в Източна Украйна, увери председателят на Европейския съвет Шарл Мишел, който е на двудневно посещение в региона. "Русия не отговори на предприетите от Киев положителни мерки в рамките на мирния процес. Ето защо нашите икономически санкции срещу Русия ще се запазят", каза Мишел на съвместна пресконференция с украинския президент Володимир Зеленски. Мишел обяви началото на програма за икономическа помощ за този много беден регион. ЕС ще помогне и за създаването на допълнителни пропускателни пунктове по фронтовата линия.
Коментиран от #14, #24, #30, #41
-58 +27
Коментиран от #29, #36
-13 +32
-14 +36
Коментиран от #7
-45 +17
се изживяват като световни полицаи и съдии,
без никой да ги е назначавал за такива...
-14 +44
-10 +4
-12 +20
Коментиран от #12, #27, #31
-8 +20
-27 +13
-20 +9
До коментар #9 от "Сами виждате!":
Еми Денис НПОто се ислилило с 6 русофобски коментара нали затова е на хранилка да си заслужи ярмата!
-10 +23
-15 +10
До коментар #1 от "На шипка":
Не ни уважажат , защото Русите са платили с кръвта и живота си свободата и държавата ни . А пред поделенията с български войници се веят турски знамена . Всияки презират неблагодарните !
-9 +28
Коментиран от #21
-5 +5
-14 +8
-13 +17
Празбувяаме Освобождението на Бълагария, но дали българите сме свободни?!
-0 +19
-6 +16
До коментар #15 от "САЩ":
Да , да , да ..
-1 +4
-5 +22
НА КОЛЕНЕ .....МУАХАХАХА
-10 +8
До коментар #1 от "На шипка":
Що ве, по Делиормана има турски знамена ама не съм видял да се противиш нещо !!Всъщност днеска в Лудогорието утре в София , никак не е трудно и недостижимо .
-4 +4
-6 +4
ако знаете в някои страни само какви са поводите за обявяване на националните им празници ще се гордеете с нашия. Но и те се гордеят с техните. За нихилистите няма нищо свято
-2 +3
До коментар #9 от "Сами виждате!":
"Не стойте много в този сайтт, психясват Ви!..."
Не така... ще береш ядове...
-0 +13
-15 +10
До коментар #2 от "КОТарАК":
продават газ, нефт и кюмюр, какво ще ядат бе, НеГрамотен? А от къде пари за бомби и саботажи в близки и далечни страни?...
Те да се молят технологиите да им дадат още малко време да смучат пари от каквото изкопаят, защото стане ли всяка сграда енергийно независима, "Сбогом Гергино"...- ЕС сам ще намали до минимум потреблението на газ от Русия. (А се строи и газопровода от източното средиземноморие за Европа) Тогава ще ядат междуножие Байдана 😀
Коментиран от #32, #40
-10 +13
До коментар #9 от "Сами виждате!":
Забавно ли ти е да стърчиш в сайт, в който не ти е интересно, само за да се заяшдаш? Пък и компания си водиш, да ти слага плюсове.
-2 +9
До коментар #29 от "И като не":
В Тексас сградите им бяха енергийно независими. Дали гледаш какво се случи там? По статистика на всеки 30-тина години ги спохождат подобна зима. Но отворковците така са повярвали в глобалното затопляне, че и сградите си строят по паянтови технологии. Затова и много къщи направо се срутиха.
-12 +6
-5 +14
Коментиран от #35
-6 +3
До коментар #34 от "СССРБарета":
Целта на сагата с Навални бе да се спре Северен приток 2.Това не бе постигнато. И едва ли има толкова голямо значение на колко точно човека от руското правителство няма да дават американски визи. В случая само на осем, които най-вероятно по други санкционни списъци имат вече споменатите ограничения. Няма икономически санкции, насочени към определени производства в Русия.
Коментиран от #39
-9 +5
До коментар #2 от "КОТарАК":
Не пиши така,бе Пу е вечен и непреходен.
-1 +6
-7 +4
-2 +2
До коментар #35 от "Костова":
Много интересно в случаите със санкциите е, че сочат за главната злина и виновник президента на РФ В. Путин. До сега обаче не съм чул някоя държава да е обявила някаква санкция на него. Всички тези изцепки със санкциите ми звучат като скимтене на пребито псе!!!
-7 +3
До коментар #29 от "И като не":
Хихи хахаха муххахаха!
-0 +0
До коментар #1 от "На шипка":
НЕ БЕ , НЕ НИ УВАЖАВАТ ЩОТО ИМА И Д И О Т И КАТО ТЕБ.
-1 +0