След точно четири дни, на 16 май сряда от конвейерите на АвтоВАЗ ще слезе юбилеен автомобил. Той ще е модел Lada Priora и се явява 27-милионният на компанията. Ще отбележим, че производството на Priora стартира през 2007 година и на този етап това е флагмана на компанията.
Освен това днес в Русия Priora е един от най-популярните модели и неизменно е в топ 5 по продажби сред руските автомобили. До този момент АвтоВАЗ е произвел и реализирал на пазара 650 000 автомобила от модела Priora. Lada Priora се прави с каросерии седан, хечбек, универсал и купе.
Двигателите за Priora са осем- и шестнайсет клапанови и са с работен обем 1.6 литра. Мощността им е съответно 90 и 98 к.с. През август 2010 година АвтоВАЗ произведе 26-милионната Lada, която беше от модела Kalina.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.