Отидете към основна версия

1 410 2

Бързо, но качествено строителство

  • павлова-
  • берлин-
  • пчп-
  • вода

Как е най-удачно да се прилага публично-частното партньорство? Отговорът на този въпрос ни предоставя Германия, като днес на среща между министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова и Доротее Бер парламентарен държавен секретар във Федералното министерство на транспорта и дигиталната инфраструктура, стана ясно, че Федералната република ще ни предостави документа за прилагане и развитие на публично-частното партньорство за изграждането на нова инфраструктура – пътна, дигитална, водна и железопътна.

„Документът е в процес на разписване, но финализирането му предстои. Германия работи и върху разширяване на финансовия инструментариум в публично-частното партньорство. Нови възможности се разкриват пред пенсионните и застрахователните компании, които проявяват огромен интерес към инвестиции в инфраструктурата. Германия залага на бързото и качествено строителство, като само от мандата на новото правителство в страна вече са изградени четири автомагистрали от 176 км по шест ленти за движение. В процес на реализация са нови три проекта, като целта е да се пести време от придвижване и престой в задръстването“, увери домакинът”, каза Бер.

По-рано днес министър Павлова участва в официалното откриване на Wasser Berlin 2015. Това е най-голямото водно изложение в Европа. В своята реч тя посочи, че основен приоритет в дейността на новото правителство е подобряването на жизнената среда и благоустрояването на населените места. Това е пряко свързано с планиране, строителство, изграждане и поддръжка на подземна инфраструктура. Министър Павлова не пропусна възможността да отбележи големия потенциал на България по отношение на минералните води, които са различни по състав и температури, използват се за питейни и лечебни цели, както и за развитие на индустриални възможности. Броят им е над 600.

Приордните явления също бяха сред акцентите в речта на министър Павлова. „За съжаление, през последните години по целия свят, включително и в Европа, наблюдаваме периодични наводнения, причинени от силни дъждове и бури. Климатичните промени станаха фактор, с който всяка държава трябва да се съобразява. Именно затова за нас от изключителна важност ще бъде темата „Управление на наводненията и опазване на почвите“.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини