"Не ми е никак енигматичен Слави Трифонов, особено след вчерашния си монолог, на мен са ми ясни нещата, но проблемът е, че не по този начин искат да са ясни нещата предполагаемите политически партньори на г-н Трифонов“. Това заяви пред БНР Любомир Стефанов, политолог и преподавател в Нов български университет.
„А не би трябвало да има толкова голяма непредвидимост, това не е добро за бъдещето на страната. Градим нещо като стени между политическите партии, оказва се, че всеки звъни на другия на различни телефони, остава се с впечатление, че те не си говорят тези хора, че дори не се срещат“, каза още Стефанов.
„Това сякаш е, че да доказват кой е по-решителен да извърши реформи, въпреки че една част от потенциалното бъдещо управление си го представя като реваншистки ревизионизъм. Струва ми се, че ИТН този път твърде насериозно вземат нещата, но започват да губят връзка с действителността и почват да припознават желаното за реалност“, поясни още политологът.
По думите му концепцията за паралелната и открадната държава със завладените институции не е лишена от основание в България. А процесът с представянето на кандидата за премиер на ИТН е силно натоварен с прекалено ексцентричен елемент на изненада, вместо да го заместят с прагматичен рационален политически разговор.
По думите на Стефанов отиването на трети избори няма да е наказание за предполагаемите политически партньори на Трифонов, както той си мисли и неговите избиратели, а по-скоро ще е наказание за него самия:
"Бутафория, бутафория, но тук говорим за управление на държавата", заяви още Стефанов.
И двете партии, ИТН и ГЕРБ, обещаха на избирателите си мажоритарен вот и получиха общо 128 депутата. Сега ще изпълнят ли обещанието си? Линк към резултатите