Отидете към основна версия

12 Април, 2025 18:50, обновена 12 Април, 2025 18:50 2 057 31

Емил Димитров: Борисов е прав, че трябва да има уволнения в МВР

  • емил димитров-ревизоро-
  • политика

Вотът на недоверие на МЕЧ ще стане за смях на хората, заяви бившият екоминистър и шеф на митниците

Снимка: БГНЕС

Вотът на недоверие на МЕЧ няма да доведе до нищо, само ще стане за смях на хората. Няма да успее. От ПП-ДБ се очаква да гласуват "за", но самите те са уязвими на тази тема. У нас има страшна корупция и това е страшен бич, всички партии казват, че са против нея, но дойде ли времето да се гласува, няма кой да го направи. Темата скоро ще омръзне на хората.

Това каза бившият министър на околната среда и водите Емил Димитров пред NOVA NEWS.

Димитров коментира и случая с контрабанда на цигари в Пловдив - от позицията на бивш шеф на Агенция "Митници". "От Видин ми се обадиха веднъж, спрели камион за проверка за анализ на риска. Мисля, че беше с дрехи. В следващия момент се изсипа половината ГДБОП - оттам казаха, че става дума за контролирана доставка. Аз попитах защо не знам за нея. Пуснахме камиона, а Румъния направиха удара на годината. Оказа се, че някой у нас се беше заиграл.

Предполагам, че случаят в Пловдив, огласен от чатовете на БОЕЦ, е сходен - някой е опитал да ги заблуди да спрат операцията, за да хванат "по-голямото". Борисов беше прав, че трябва да има уволнения в МВР. На много места има фабрики за контрабанда на цигари, не е само в Пловдивско. Тя се извършва от сглобени отново машини след приватизацията на "Булгартабак", посочи той.

По думите му през 2015 г. срещу България е имало наказателна процедура, че от 113 незаконни сметища, 46 не са рекултивирани. "Дадоха ни пари това да се случи, както и да открием регионални депа. Всички средства идват от Европа, ние само трябва да го свършим. Тези депа щяха да са с по три клетки, които ще изкарат 15 години. Започнаха да се внасят отпадъци и да се заравят, не да се рециклират. В резултат на това депата се напълниха за нула време, а събраните пари от такси бяха дадени на общините през пандемията. МОСВ не контролира отпадъците, внесени от чужбина.

Нямаме завод за RDF отпадъци, имаме само площадка за третиране. След това пакетираните количества отиват в два циментови завода. Задължаваме ги да горят нашия некачествен продукт, само и само да не внасят от чужбина или да го смесват с вносния. За това кметът носи отговорност. Всяка година пълните сметища се самозапалват уж случайно, за да им паднат нивата. В София ще стане планина от боклук. За медицинските отпадъци - по мое нареждане трябваше да се преработват в инсинератор. Сега отпадъци се смесват, за да не се изпращат в инсинератор", коментира Емил Димитров.

Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 13 гласа.

Свързани новини

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове