Отидете към основна версия

2 Август, 2025 22:43, обновена 2 Август, 2025 22:43 3 318 14

32-годишна алжирка е обвинена в убийството на 3-годишната си дъщеря в Атина

  • гърция-
  • алжирка-
  • дете-
  • смърт

Детето е починало от задушаване, според съдебномедицинска аутопсия, при която са установени синини и наранявания по тялото на момичето

32-годишна алжирка е обвинена в предумишлено убийство на 3-годишната си дъщеря, чието тяло бе открито на 26 юли на плажа Едем в атинския квартал Палио Фалиро, съобщи гръцкото издание „Катимерини“, предаде БТА.

Жената, която е видяна на видеокадри да бута количка, призна, че е майка на детето.

Детето е починало от задушаване, според съдебномедицинска аутопсия, при която са установени синини и наранявания по тялото на момичето.

Жената, която пребивава нелегално в Гърция и има две други деца, е обвинена в предумишлено убийство и семейно насилие.

По време на предварителното разследване тя е дала противоречиви показания за смъртта на дъщеря си. Първоначално тя е твърдяла, че детето е паднало в банята и след като решила, че то е починало, го е оставила на плажа. По-късно майката казала на властите, че детето е паднало в морето и се е удавило.

Според свидетелски показания на съседи е имало по-ранни случаи на малтретиране, а полицията разследва и възрастен мъж, за който се смята, че често е посещавал жената.

Властите все още издирват бащата на децата.

Поставете оценка:
Оценка 3 от 5 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: