5 Август, 2024 09:02 1 935 17

Проблемът с теорията на Дарвин за селекцията

  • чарлз дарвин-
  • теория-
  • еволюция-
  • опровержение

Дарвиновата еволюция може да обясни промените в рамките на видовете - не и съществуването на първоначалния родителски вид

Проблемът с теорията на Дарвин за селекцията - 1
Снимкa: Shutterstock

„През 2024 г. еволюционната теория на Дарвин за произхода на видовете ще навърши 165 години с идеята, че живите същества се конкурират помежду си, за да оцелеят, и че естественият подбор гарантира, че най-продуктивните индивиди предават своите гени. При по-внимателно вглеждане обаче се оказва, че тази методология не е подходяща за описване на произхода на първите видове по аналогия с изкуствения подбор, при който винаги се избира „най-подходящият признак на вида, онези индивиди от вида, които притежават интересуващи ги признаци, с надеждата, че тяхното потомство ще наследи тези желани признаци.

Когато селекционерът започне процес на развъждане, той трябва да бъде завършен чрез подбор на необходимите субекти, в противен случай целта на развъждането няма да бъде постигната. Вижте например развъждането на Холщайн-Фризийско говедо. Това не може да стане без интелигентно планиране и постоянен контрол!“

Според дарвинизма обаче „... в действието на естествения подбор няма повече замисъл, отколкото в посоката, в която духа вятърът... Естественият подбор е слепият часовникар; сляп, защото не може да предвиди, защото не планира последствията, защото няма за цел... биологичната еволюция по същество е случайно лутане в полето на генетичните възможности.“

Ако науката иска да създаде вид организъм от примитивна клетка, той трябва да измине стратегически път сантиметър по сантиметър в определена посока и колкото и видове да създаде, всеки от тях ще изисква еднопосочен стратегически път от определен вид, докато желаният вид не бъде напълно развит. И всичко това би се случило без какъвто и да било контрол в природата?

Това напълно поставя под съмнение интелигентния контрол на изкуствения подбор! Ето защо ролята на естествения подбор в еволюцията на родовите видове трябва да бъде преразгледана, тъй като въз основа на фактите той не е подходящ за тази цел. Теорията на Дарвин за подбора при определянето на произхода на видовете е погрешен път и е крайно време да му се противопоставим в името на доверието в науката!

МИРОГЛЕД В НАУЧНО ОБЛЕКЛО

Ричард Докинс пише в книгата си „Изкачване на невероятната планина“:

„Очевидно е, че ако дарвинизмът наистина е теория на случайността, той не би могъл да работи. Астрономическата неправдоподобност на очите, коленете, ензимите и всички живи чудеса далеч не е проблем, характерен за дарвинизма, а е именно проблем, който всички теории за живота трябва да решат и който дарвинизмът решава по уникален начин. Той го решава, като раздробява невероятността на малки, лесно управляеми парчета, като размазва необходимия късмет, като заобикаля задната част на невероятната планина и като пълзи нагоре по полегатите склонове сантиметър по сантиметър на всеки милион години.“

Слепите привърженици на еволюционната теория са възхитени от книгата:

Невероятната планина... Метафората на Докинс за естествения подбор: планинските върхове представляват сложните резултати от еволюцията ... вълнуваща - перфектният контрапункт на неясното мислене. Робин Макки, Observer.

Един от най-талантливите разказвачи на нашето поколение ... . . За дарвинизма той е това, което Свети Павел е за християнството. Майк Маран, Scotland on Sunday.

Докинс е направил повече от всеки друг, за да направи еволюционната биология разбираема и приемлива. Джон Мейнард Смит, Sunday Times.

Красива, злокобно бурна светкавица на книгата. Mail on Sunday.

Подобно на Дейвид Атънбъро, той се разпростира в широк диапазон, излъчва ентусиазъм и през цялото време продължава да изгражда цялостния аргумент... увлекателно и убедително. Дон Купит, Evening Standard.

Докинс е гений в популяризирането на науката. Ако не сте чели нито една от книгите му, „Изкачване на планината на невероятното“ е чудесно начало: непрекъснато интелектуално и литературно удоволствие. Марк Ридли, The Times.

Колко доволен би бил старият Дарвин. Майкъл Тейлър, Шотландец.

Опровержение на еволюционната лимонада, сервирана тук:

Какво казва Чарлз Дарвин в своята автобиография за това как работи естественият подбор? „... в действието на естествения подбор няма повече замисъл, отколкото в посоката, в която духа вятърът.“ Какво казват Ричард Докинс и Стивън Хокинг за едно и също нещо? „Естественият подбор е слепият часовникар; сляп, защото не може да предвиди, защото не планира последствията, защото няма за цел... биологичната еволюция по същество е случайно лутане в полето на генетичните възможности.“ Това е точно обратното на целенасочения процес на отглеждане на растения и животни от хората.

Ако биологичната еволюция по същество е случайно скитане през полето на генетичните възможности, какво общо има това случайно лутане с еволюционния дизайн и поддържането на генетичните характеристики на различните видове в този невероятно разнообразен свят? Каква е ролята на естествения подбор като последица от неконтролируемия селекционен натиск? Той няма никаква формираща или оформяща роля, а само насърчава непосредственото оцеляване!

Тогава как е създала милиони ясно различаващи се организми без никакво ръководство, след като еволюцията винаги избира най-подходящите обекти за непосредствено оцеляване, а не за създаване на някакъв вид?! Без ръководство еволюцията не може да създаде нито един орга низъм, който да не е съществувал преди това!!!

За стратегическата цел на ръководеното от човека селективно развъждане винаги се подбират субекти с най-желания породен признак, най-подходящите за целта индивиди от даден вид, които притежават интересуващите ги признаци, с надеждата, че тяхното потомство ще наследи тези желани признаци.

Когато селекционерът започне процес на размножаване, той трябва да бъде последван от подбор на необходимите подложки, в противен случай целта на размножаването няма да бъде постигната. Вж. например развъждането на Холщайн-Фризийско говедо. Това не може да стане без интелигентно планиране и постоянен контрол!

Ако репродуктивните характеристики на Холщайн-Фризийската порода са усъвършенствани с помощта на съвременни техники за постигане на възможно най-висока млечност, как природата е развила генетични възможности, скитайки се безцелно и случайно през милиони същества с несравними анатомия и характеристики?

Дарвиновата еволюция може да обясни промените в рамките на видовете - не и съществуването на първоначалния родителски вид. Появата на нови, значително различни видове е хлъзгавият път, банановата кора, която е фалитът на дарвинизма, защото не може да се екстраполира към появата на първоначалните видове, тъй като те не произлизат от вече съществуващи видове - както е тук - а от такива, които преди това изобщо не са съществували.

Този текст: „Разбиване на невероятното на малки управляеми парчета, размазване на необходимия късмет, заобикаляне на обратната страна на невероятната планина и пълзене сантиметър по сантиметър по полегатите склонове на всеки милион години“ е напълно замаяната версия на Ричард Докинс за случайното скитане.

Проектирането на едно живо същество сантиметър по сантиметър изисква стратегически път в определена посока в продължение на милиони години. Проектирането на един милион организми инч по инч изисква милион еднопосочни стратегически пътища в продължение на милиони години. И всичко това стана случайно, без никакъв контрол?

Да се развиват несъществуващи организми от нулата под неконтролиран селекционен натиск, в постоянно променяща се среда, скитайки се в полето на дивите генетични възможности - е, това не е наука, а ясно изразен материалистичен светоглед, облечен в научна дреха - с изключително силно нежелание да се приеме, че зад Вселената стои съзнателен интелект.


Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 12 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 честен ционист

    9 3 Отговор
    Проблемът е, че си остава просто една теория, каквато е и теорията за вирусите и бактериите.
  • 2 Новичок

    13 0 Отговор
    Ко ,Не и Това всичкото е написано от "автор" на фатки.
  • 3 шам фъстък

    17 4 Отговор
    Т.нар."теория на Дарвин" е една голяма глупост.

    Коментиран от #12

  • 4 УВ лампа

    15 2 Отговор
    Едно време,като я учихме по биология тая теория,доста двойки получаваха моите съученици и съученички. Защо ли? Ами защото често учителките ни не бяха съгласни с отговорите на въпросите. Има много противоречия в текстовете и много непроверени факти. А това не е наука. Това е мижи да те лажем.Но сега го доказаха много други теории.

    Коментиран от #16

  • 5 12343211

    11 1 Отговор
    Един човек казваше,...пред клетката на маймуната съм и чакам..."
  • 6 Това е

    15 0 Отговор
    Резултат от превод на статия с приложение. Който разбере цитатите на Докинс, получава правото да изкачи едно стъпало в еволюцията .ФАkm!
  • 7 Много нелогичен анализ

    10 14 Отговор
    Търси се под вола теле. Много добре го е обяснил Дарвин за времето си. Теорията му е доразвита и допълнена в наши дни. А онези дето вярват, че дошъл един от небето и за шест дни..... - ами нека си вярват.

    Коментиран от #9

  • 8 Павиан

    11 6 Отговор
    Теорията на Дарвин е доказано, кагегорично погрешна, но все още се изучава в училищата. Въпреки че когато някой попрочете коментарите в сайтовете като този, започва да се замисля.

    Коментиран от #15

  • 9 Ябълката на раздора

    5 2 Отговор

    До коментар #7 от "Много нелогичен анализ":

    Дошъл е един "от небето" с готови генетични кодове или ембриони и ги е пуснал първо в лабораторни условия (райската градина), а като направили белята, ги изгонил.

    Коментиран от #10

  • 10 Йьикж

    7 2 Отговор

    До коментар #9 от "Ябълката на раздора":

    Дошли от небето, но извънземни за да правят експерименти. Да не мислиш, че египетските пирамиди са построени от примитивните племена от Африка.
  • 11 Мим 22

    2 1 Отговор
    А какъв е произхода на видовете , ако не е еволюция? Теологията никой не я оспорва.

    Коментиран от #14

  • 12 Булпсихопатъ

    3 0 Отговор

    До коментар #3 от "шам фъстък":

    Просто теория. Която всъщност обяснява много. Има и други теории. В най общ смисъл и Библията е теория. Докато няма доказателства всички са просто теории.
  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Маймунарника

    1 0 Отговор

    До коментар #11 от "Мим 22":

    Неотдавна "група британски учени" получиха нобелова награда за разчитане на човешкия геном. Изследванията показват 99% съвпадение с гените на човекоподобните маймуни, горила, орангутан и шимпанзе. От друга страна геномът на птиците е много по-сложен от човешкия, което е странно, защото мисирките не са много умни.

    Коментиран от #17

  • 15 И къде е това доказателство, м?

    2 0 Отговор

    До коментар #8 от "Павиан":

    Всъщност никой още не е оборил дарвиновата теория.
  • 16 Така е

    2 1 Отговор

    До коментар #4 от "УВ лампа":

    Учителката не е наясно, ама вие шестокласниците сте и сте разрешили всички противоречия оборвайки теорията . 😂😂😂😂
  • 17 мисирка

    0 0 Отговор

    До коментар #14 от "Маймунарника":

    Има и умни мисирки, даже по-умни от някои двуноги човекопитеци.