• купа на лигата-
  • фабрегас

Лестър изтърва два гола аванс като домакин

Челси обърна Лестър за Купата на Лигата - 1

Челси се класира за осминафиналите на Купата на Лигата на Англия, след като записа успех с 4:2 след продължение при гостуването си на шампиона Лестър. Така „сините“ продължават защитата на трофея, който спечелиха през миналия сезон. Тимът на Антонио Конте отстрани „лисиците“, след като навакса изоставане от два гола.

Шинджи Оказаки даде аванс на домакините в 17-ата минута, когато наказа грешка в защитата на гостите и от малък ъгъл с глава прати топката във вратата на Асмир Бегович. В 34-ата минута японският национал удвои преднината на домакините с втория си гол в мача.

Гари Кейхил върна едно попадение за Челси в добавеното време на първото полувреме. А малко след почивката Сесар Аспиликуета с далечен удар изравни резултата. Минута преди края на редовното време централният защитник на Лестър Марчин Василевски получи червен картон и остави тима си в намален състав.

В продълженията гостите се възползваха от численото си предимство и Сеск Фабрегас вкара два бързи гола. Испанецът беше точен в 92-ата и 94-ата минути.