• загуба-
  • меси-
  • коутиньо

Леванте победи каталунците с 5:4 и ги отказа от рекорда им

В истинска голова фиеста се превърна последното гостуване на шампиона Барселона за настоящия сезон в Примера дивисион.

Каталунците играха без голямата звезда Лионел Меси и бяха победени с 4:5 от домакина Леванте за радост на местните фенове (1:5 до 56-ата минута), което е първа загуба за вече празнуващия титлата и купата на страната тим на Ернесто Валверде след 37 мача от началото на шампионата, пише "Блиц".

21-годишният ганайски нападател Емануел Боатенг се отчете с хеттрик (9', 30' и 49'), а 22-годишният Енис Барди добави още две попадения (46' и 56') за победата. Филипе Коутиньо също записа хеттрик за Барса, разписвайки се в 38-ата, 59-ата и 64-ата минута, а Луис Суарес върна интригата в 70-ата минута за 4:5. Уругваецът имаше още една възможност малко след това, но не се възползва.