Фенербахче успя да изненада Зенит

Турският гранд е в доста слаба форма, но успя да победи руския тим

Публикувана: 13 Февруари, 2019 11:27
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 604

Намиращият се на незавидната 14-а позиция в турския елит гранд Фенербахче надви у дома лидера в руската Премиер лига Зенит с 1:0 в първа среща помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа.

Ислам Слимани (21) вкара победния гол за „фенерите“, засичайки топката след центриране от корнер. И в следващите минути вратарят на гостите Андрей Луньов имаше работа, но не допусна второ попадение, отразявайки силен шут на Елиф Елмас.

В края на първото полувреме грешка на Мехмет Топал в защита можеше да доведе до изравняване. Гостите получиха право да изпълнят дузпа 2 минути преди края на първата част, след като Топал ритна Себастиан Дриуси в наказателното поле и съдията Руди Буке посочи бялата точка. Роберт Мак обаче пропусна, след като стражът Харун Текин изби топката и тя се отби в напречната греда, след което я хвана.

След почивката нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и така Фенербахче ще пътува за Санкт Петербург с чист гол аванс. Реваншът е на 21 февруари (четвъртък) от 19:55 българско време.