• класиране-
  • висша лига

Двата тима спечелиха мачовете си и разликата помежду им се запази

Ливърпул и Сити продължават гонитбата - 1

Ливърпул продължава да удържа лидерството във Висшата лига, след като постигна изразителна победа - 5:0 над Уотфорд. Публиката на "Анфилд" видя качествен футбол, след като любимците им изиграха много силен мач, предоставяйки им голово шоу. Началото му даде Садио Мане, който откри резултата в деветата минута, а в 20-ата удвои.

В 66-ата точен във вратата на Уотфорд беше и Дивок Ориги, а до края "мърсисайдци" направиха победата си още по-изразителна. Върджил ван Дайк покачи на 4:0 в 79-ата минута, а само три след това оформи крайното 5:0.

В същото време шампионът Манчестър Сити победи Уест Хям с 1:0. Серхио Агуеро отбеляза единствения гол от дузпа в 59-ата минута. Избраниците на Хосеп Гуардиола играха силно, но пропуснаха доста положения пред вратата на пазилия на висота Лукаш Фабиански.

След победите Ливърпул и Сити запазиха статуквото. "Мърсисайдци" са на върха с 69 точки, на една пред "гражданите", които имат 68.