• изравняване-
  • марселиньо-
  • тавареш-
  • ванцаш

Българският шампион поведе с 2:0, но допусна изравняване и преживя напрегнати последни минути

Лудогорец трепери до последно, но е в Лига Европа - 1

Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа. Разградчани стигнаха до драматично равенство с Марибор 2:2 в реванша на стадион "Людски врът" и след 0:0 в първата среща "орлите" успяха да постигнат голямата си цел.

Футболистите на треньора Станислав Генчев започнаха агресивно срещата и заслужено дръпнаха в резултата с голове на Марселиньо (17') и Клаудиу Кешерю (26'), който се разписа от дузпа.

През втората част играта на разградчани се срина тотално и те допуснаха да бъдат изравнени, като Маркош Тавареш (65'), Руди Ванцаш (72') бяха точни за домакините. Последваха инфарктни минути, в които разградчани стоически удържаха атаките на окрилените домакини и не допуснаха ново попадение.

Така Лудогорец ще изживее нова европейска есен и вече чака жребия за груповата фаза на втория по сила турнир, който ще бъде теглен утре в Монако.