Лалова постави свой личен рекорд за сезона

Публикувана: 4 Септември, 2019 12:40
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 472
Оценка 2 от 1 гласа.

Ивет Лалова-Колио спечели своята първа балканска титла на 200 метра. Българката, която в понеделник стана шампионка на 100 метра с 11.23 секунди, направи много силно бягане и стана първа с 22.45 секунди (+1.2 м/сек), което е неин личен рекорд за сезона, информира Спортал.

С това постижение Лалова-Колио излезе на четвърто място в еврпейската ранглиста за сезона. Резултатът ѝ е и нов рекорд на Балканските шампионати.

До момента през годината тя имаше 22.55 секунди, а личното постижение в кариерата ѝ е 22.32 секунди. Сребърния медал заслужи кипърката Елени Артимата с 22.97 секунди, трета се нареди гъркинята Спандуки-Чадзир Рафаила с 23.16 секунди.

Другата българка в дисциплината Инна Ефтимова се нареди четвърта с 23.45 секунди.