5 Септември, 2019 21:45 1 189 0

Скуадрата превзе Ереван

Италия обърна Армения като гост в евроквалификация с 3:1

Националният отбор на Италия продължава да крачи уверено към участие на Евро 2020. "Скуадра адзура" постигна своя пети успех в пет мача от група J, след като спечели визитата си на Армения с 3:1, информира Топспорт.

Двубоят в Ереван започна по типичния за италианците труден начин. Амбицираните домакини наложиха натиск, който в 11-ата минута се материализира и в попадение. Негов автор стана Александър Карапетян, матирал с майсторски изстрел Джанлуиджи Донарума.

Оттук насетне селекцията на Роберто Манчини взе нещата в свои ръце и след още 17 минути стигна до изравняването. Емерсон проби по фланга, след което пусна прострелен пас, успоредно на голлинията за Андреа Белоти, Ил Гало демонстрира класа и отблизо възстанови паритета.

До паузата само чудото спаси арменците от инкасирането на пълния обрат. Страхотни пропуски направи Белоти, а пък Бернардески удари гредата. Ситуацията за домакините стана още по-тежка в 45-ата минута, когато Карапетян беше изгонен заради втори жълт картон.

Макар и с човек повече, италианците трябваше да чакат чак до 77-ата минута, за да стигнат до положителния за тях развой. Лео Бонучи отправи един от поредните си дълги пасове. Този път подаването му беше акуратно, а резервата Лоренцо Пелегрини продължи с глава право в мрежата на Армения.

Моралът на домакините съвсем падна, когато в 80-ата минута Андреа Белоти оформи крайното 1:3. Звездата на Торино стреля в близкия на Хайрапетян ъгъл и след като топката се удари в гредата, а после и в гърба на вратаря, коженото кълбо се озова в мрежата, завърши Топспорт.