• словения-
  • съперник

Домакините на Европейското застават на пътя на нашите волейболисти

Словения чака България на осминафинал - 1

Волейболистите от националния отбор на България ще играят срещу Словения на осминафиналите на Европейското първенство. Това стана ясно, след като словенците загубиха последния си мач от Група С, на която са домакини, от настоящия европейски шампион Русия с 0:3 гейма.

Така Словения завърши на второ място в своята група с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и на осминафиналите трябва да срещне третия от Група А, който е България.

Мачът между България и Словения ще бъде в събота (21 септември) от 21,30 часа българско време в зала "Дворана Център Стожице" в Любляна. Преди това от 18,30 часа ще се играе другия осминафинал в словенската столица между "Сборная", която стана категоричен победител в Група С, и Гърция, която остана четвърта в Група А. Победителите от двете срещи пък ще трябва да играят един срещу друг на четвъртфинал, който ще бъде в понеделник (23 септември) отново от 21,30 часа в Любляна.