• лукоки-
  • отмъщение

Българският шампион спечели с убедителното 0:3

Лудогорец си отмъсти на Ференцварош - 1

Лудогорец спечели с убедителното 3:0 гостуването си на Ференцварош в мач от група "H" на Лига Европа. "Орлите" стартираха впечатляващо в групата, побеждавайки с 5:1 ЦСКА (Москва).

Джоди Лукоки откри резултата тази вечер още преди да е изминала минута игра, след което на два пъти точен беше Рафаел Форстър.

"Орлите" стартираха впечатляващо и поведоха в резултата още преди да е изминала една минута. В 38-ата секунда Лукоки отбеляза - 0:1. Антон Недялков центрира отлично към бързоногото крило, който успя да прати топката във вратата на унгарците, въпреки намесата на стража Денеш Дибус.

В 16-ата минута Кешерю пропусна да удвои, след като му се откри отличен шанс. Малко по-късно Вандерсон и Анисе също пробваха да отбележат, но без успех.

Домакините също на няколко пъти затрудниха Пламен Илиев. Пропуски направиха Франк Боли и Токмак Нгуен.

В 40-ата минута българският шампион вече водеше с 2:0. Рафаел Форстър блесна със страхотен гол. Бразилският защитник на "орлите" се разписа директно от пряк свободен удар от около 30 метра. Мощният му изстрел попадна право в горния десен ъгъл на безпомощния Дибус.

Малко преди почивката обаче Лудогорец остана с човек по-малко. Драгош Григоре фаулира отзад Боли и съдията от Полша Бартош Франковски го изгони с втори жълт картон.

В началото на второто полувреме Генчев извади Марселиньо и пусна Козмин Моци, за да подсили защитата след изгонването на Григоре. Опитният румънски бранител получи капитанската лента от Марселиньо и игра до края. На няколко пъти обаче отбраната на "орлите" се пропукваше и само отличните намеси на Пламен Илиев попречиха на унгарците да отбележат. В 55-ата минута Илиев отрази изстрел на Нгуен, след което при добавката Исаел не уцели българската врата. Малко след това се получи идентична ситуация, но отново Илиев беше неотразим.

И точно, когато домакините доминираха и търсеха намаляване на резултата, "орлите" нанесоха своя удар. Форстър подпечата успеха с втория си гол в мача. При центриране от ъглов удар бразилският защитник засече топката с глава и я прати в мрежата на Дибус. Лудогорец поведе с класическото 3:0, а до края не падна нов гол.