Габриел Силва с гол и автогол за 1:1 срещу Олександрия

• олександрия-
  • лига европа

Белгийският Гент загуби у дома с 1:2 от Волфсбург

Габриел Силва с гол и автогол за 1:1 срещу Олександрия - 1

Габриел Силва се превърна в герой и антигерой за тима си Сент Етиен при равенството 1:1 срещу украинския Олександрия в двубой от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Той най-напред откри резултата още в осмата минута, след като стреля мощно в далечния ъгъл на вратата на Юрий Панкив.

Само шест минути по-късно Силва си отбеляза автогол, с което резултатът стана 1:1. През вторите 45 минути двата отбора не си отбелязаха голове и така резултатът се запази.

В другия мач от група I белгийският Гент загуби у дома с 1:2 от Волфсбург.

Така Олександрия събра 2 точки и се изравни със Сент Етиен, като двата отбора заемат съответно 3-о и 4-о място. Лидер е Волфсбург със 7. В следващия кръг на 7 ноември Сент Етиен гостува на Олександрия в Лвов.