• efbet лига

Юношата на ЦСКА Александър Тонев донесе успеха за ''канарчетата''

Ботев (Пловдив) шокира Левски на ''Коматево'' - 1
Снимка: levski.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) спря победната серия на Левски след успех с 1:0 в Коматево. Мачът между двата тима бе от 16-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение беше дело на бившия национал Александър Тонев, който реализира в 47-ата минута.

Домакините започнаха по-силно срещата и още в 4-ата минута Миятович трябваше да спасява удар на Виана отблизо. Тонев пробва удар далеч от целта, а Райнов не успя да нанесе хубав удар с глава в 17-ата минута. Постепенно "сините" взеха инициативата.

Младият Шопов стреля неточно в 39-ата минута, а при следващата атака Левски изпусна най-добрата възможност. Миланов центрира отдясно, Алар задържа добре топката пред Димитров, след което подаде на връхлитащия Паулиньо. Бразилецът обаче стреля слабо в долния десен ъгъл от 10 метра и Георгиев спаси.

Втората част започна с бърз гол на домакините, а в 54-ата минута Шопов се размина с дебютен гол.

До края на мача натискът на „сините“ продължи, но до гол така и не се стигна./levski.bg.

Преди срещата стотици привърженици на Ботев (Пловдив) блокираха пространството пред ''Колежа'' (стадионът на Ботев (Пловдив), като актът им е в знак на протест срещу дългото протакане на завръщането на клуба там. Изразяването на недоволството по този повод, продължи и в хода на изигралия се мач с Левски. Феновете на Ботев скандираха ''Искаме си Колежа''!

За съжаления двубоят бе съпътстван и от расистки прояви на феновете на ''канарчетата'', които през първата част издаваха маймунски звуци, а целта на действието им бе уязвяването на играча на Левски Хали Тиам.