Сензационно: Джокович падна от Тийм в страхотна битка

Публикувана: 13 Ноември, 2019 09:09
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1562

Новак Джокович сензационно отпадна от 1/4-финалите на финалния турнир на АТП в Лондон. Той загуби от Доминик Тийм в страхотен и драматичен мач с 7-6, 3-6 и 6-7 за 2 часа и 50 минути.

Двамата предложиха невероятен тенис, обрати и драма до последно, преди все пак австриецът да измъкне успеха. Така той продължава напред, докато Джокович ще срещне Федерер в пряка битка за второто място.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, след което стигнаха до тайбрек. В него отново бяха равностойни до 5:5, след което Тийм извади топката от форхенд, а при свой сервис Джокович спечели първата част.

Последва обаче ранен пробив за австриеца във втория сет, а освен това и нивото на играта на сърбина падна, така че Тийм изравни резултата.

Поставеният под №5 веднага проби и взе предимство в последния сет, но Джокович успя да се върне и да изравни при 3-3. Драмата настъпи в края, когато Тийм проби на нула и поведе с 6-5, сервирайки за мача.

Последваха обаче серия грешки за австриеца, който психически не издържа и помогна на Новак да доведе нещата до още един тайбрек. В него Джокович дръпна с 3:0, но Доминик направи обрат до 5:4, като имаше два сервиса.

При първия Тийм прати воле на линията, за да стигне до два мачбола. При първия обаче първият сервис не влезе и Джокович оцеля. След това последва по-дълго разиграване и Новак прати удар в мрежата, за да загуби.