Астън Вила се опълчи и взе точки от Юнайтед (ВИДЕО)

• манчестър юнайтед-
  • астън вила
Астън Вила се опълчи и взе точки от Юнайтед (ВИДЕО) - 1

Астън Вила се опълчи на Манчестър Юнайтед и стигна до 2:2 на „Олд Трафорд” в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Точката за гостите от Бирмингам осигури бранителят Тайрън Мингс, който вкара първия си гол в Премиършип.

Астън Вила откри резултата чрез звездата си Джак Грийлиш още в 11-ата минута, но възпитаниците на мениджъра Оле Гунар Солскяер показаха характер и стигнаха до пълен обрат на резултата през втората част. Юнайтед обаче не съумя да запази крехката си преднина и само 112 секунди по-късно, след като вкара за 2:1, допусна във вратата си за крайното 2:2.

Капитанът на Вила Джак Грийлиш даде заслужена преднина на гостите след само 11 минути игра. Ел Гази даде страхотен пас към Грийлиш отдясно, той овладя на отсрещния фланг и след като финтира бранител на домакините, отправи изключителен удар, който се оказа неспасяем за Давид де Хеа.

Лошата новина за гостите обаче бе контузията, която получи Ел Гази при центрирането при гола. Тя доведе и до неговата принудителна смяна няколко минути по-късно.

Три минути преди почивката късметът покри футболистите на Манчестър Юнайтед, които стигнаха до изравнителен гол. След центриране от фланга, Маркъс Рашфорд стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб. За нещастие на вратаря на гостите Том Хийтън обаче, топката срещна гърба му и се озова в мрежата за 1:1.

През второто полувреме Юнайтед стигна до пълен обрат, след като Виктор Линдельоф се разписа с глава в 64-ата минута. Две по-късно обаче Тайрън Мингс реализира със страхотен шут от воле от няколко метра фронтално срещу Де Хеа. Всички на терена помислиха, че бранителят на гостите е бил в засада, но флагът на страничния рефер остана спуснат. Разбира се, ситуацията бе разгледана с ВАР, а това потвърди решението на асистента.

Така Астън Вила спря Манчестър Юнайтед за Топ 5 и „червените дяволи” остават на 9-то място във временното класиране. Вила пък е на само три от зоната на изпадащите.