• парехо-
  • дузпа

Мадридчани спечелиха с 3:1 и чакат Барселона или Атлетико Мадрид

Реал Мадрид разби Валенсия и е на финал за Суперкупата - 1

Реал (Мадрид) се класира за финала на новия турнир за Суперкупата на Испания след успех с 3:1 над Валенсия на стадиона в Джеда (Саудитска Арабия).

"Белите" имаха сериозни проблеми преди срещата заради липсата на контузените Бейл, Бензема и Азар, но се справиха отлично и поведоха още в 15-ата минута с гол на Тони Кроос. Германецът стреля към вратата директно от корнер, а тръгналият напред вратар на "прилепите" Хауме Доменек не успя да отбие топката и я заби в мрежата си.

Минути преди края на първата част Иско овладя топката в наказателното поле, спря си с гърди и я насочи във вратата за 2:0, а Лука Модрич вкара за 3:0 в 65-ата минута с удар в обратния ъгъл. Валенсия отправи само няколко удара към Тибо Куртоа, но получи дузпа в последната минута за игра с ръка на Серхио Рамос, а Дани Парехо оформи крайното 3:1.

Утре от 21:00 часа наше време е другият полуфинал между Барселона и Атлетико (Мадрид)