• джосеп гуардиола-
  • висша лига

Жозе Моуриньо отново излъга Джосеп Гуардиола

Тотнъм пречупи Манчестър Сити (ВИДЕО) - 1

Тотнъм победи Манчестър Сити с 2:0 в мач, изпълнен с драматични събития. Гостите изпуснаха дузпа, отсъдена след спиране на играта и ВАР. Зинченко беше изгонен през второто полувреме, като до този момент Сити имаше тотално предимство. След това новата покупка Бергвайн и Хьон-мин Сон вкараха двата гола. Жозе Моуриньо отново излъга Джосеп Гуардиола.

Тактиката беше ясна още преди началото на мача. Гостите атакуваха масирано на скорост, а домакините търсеха бързите контри, най-вече отдясно на своята атака.

"Гражданите" на няколко пъти можеха да вкарат, но домакинската защита се справяше опълченски. От другата страна малко не достигаше на нападателите на Тотнъм да стигнат до добра ситуация.

След 35-ата минута стана събитието на мача, което беше с продължителност около 5 минути. "Шпорите" успяха да се справят с поредното меле, но Агуеро падна след съприкосновение с Оже. Майк Дийн остави играта да продължи. Гостите продължиха да владеят топката още поне две минути, когато съдията спря играта и правейки жеста за ВАР посочи бялата точка. Оказа се, че Оже е спънал Агуеро.

Илкай Гюндоган изпълни дузпата с малка засилка, кеото е фактор предпоставящ пропуск, Льорис спаси с плонж надясно, но Стърлинг стигна до топката. Нападателят на Сити се хвърли за нова дузпа след като Льорис се хвърли в краката му. Този път ВАР не даде нов единадесетметров удар за гостите. В ситуацията имаше разправия, но Дийн така и не се реши да покаже втори жълт картон на Стърлинг за симулация.

В последните минути преди почивката гостите свиха обръча пред вратата на Льорис, но домакините оцеляха.

Второто полувреме започна с тотален натиск на Сити. Домакините се бранеха, чакаха своя момент и го дочакаха. Зинченко спря контра и получи втори жълт картон в 60-та минута. Това събитие промени всичко.

Само след три минути новата придобивка Бергвайн вкара страхотен гол след спиране на гърди и разстрелващ удар. Гуардиола трябваше да извади Агуеро.

В 71-ата минута Хьон-мин Сон вкара втори гол след обръщане и кинжален удар в левия ъгъл. Въпреки това гостите продължиха да търсят гола. В края Стърлинг също беше сменен. Той излезе накуцвайки.

Натискът на шампионите продължи до последните секунди, като те удариха още една греда. Но днес съдбата беше решила Тотнъм и Жозе Моуриньо да спечелят. Денят, в който Ливърпул ще стане официално шампион е все по-близо.