• локомотив пловдив-
  • царско село

"Смърфовете" газят с 4:0 в Пловдив

Локо Пд стигна Левски след успех срещу Царско село (ВИДЕО) - 1

Локомотив Пловдив победи Царско село с 4:0 на стадион "Локомотив" в среща от 22-рия кръг на efbet Лига. Румен Гьонов си отбеляза автогол в 36-ата минута и така даде аванс на Локомотив Пловдив. В 53-ата Димитър Илиев покачи, а само две минути по-късно Анте Аралица направи резултата класически. В 83-ата минута Аралица реализира второто си попадение.

Срещата започна в спокойно темпо, като първата по-интересна възможност дойде в шестата минута, когато Парвиз Умарбаев изведе Анте Аралица зад гърба на защитата на Царско село в наказаталеното поле отдясно, но ъгълът стана малък и нападателят стреля над вратата.

След още толкова отново домакините създадоха опснаст пред вратата на гостите. Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Парвиз Умарбаев овладя и стреля в долния десен ъгъл на вратата, но не достатъчно силно и вратарят Джони Пласид улови топката.

Ниското темпо цареше на стадион „Локомотив“ в Пловдив почти през целия първи половин час.

С едва втората си по-опасна атака домакините поведоха. Капитанът на тима Димитър Илиев центрира отдясно в наказателното поле, където Бирсент Карагерен не можа да засече топката, но зад него Румен Гьонов заби топката в собствената си мрежа.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за Локомотив. В 48-ата минута, след слабо изчистване с глава на защитник в “червено”, топката попадна на крака на Анте Аралица, който стреля силно, но покрай вратата.

В 50-ата минута Лукас Салинас стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Джони Пласид.

Само две по-късно "сърфовете" получиха право да изпълнят наказатален удар. Мартин Кавдански събори Диниш Алмейда в наказателното поле на гостите и главният съдия Георги Давидов посочи бялата точката за изпълнение на дузпа. С изпълнението се нагърби капитанът на домакините Димитър Илиев, който без проблеми реализира - 2:0.

120 секунди след това резалтатът стана класически. Димитър Илиев подаде за Бирсент Карагарен, който центрира по земя на втора греда, където Аралица от няколко метра реализара. В 83-ата Аралица оформи крайния резултат.