Норич изхвърли Тотнъм от Купата на Англия (ВИДЕО)

• купата на англия-
  • норич

Нов шамар по реномето на Моуриньо

Норич изхвърли Тотнъм от Купата на Англия (ВИДЕО) - 1

Норич направи истински подвиг и успя да елиминира Тотнъм от турнира за Купата на Англия. Така последният във Висшата лига вече е четвъртфиналист в най-старата футболна надпревара. Това стана факт след 1:1 в редовното време и триумф след изпълнението на дузпи на новия стадион на "шпорите".

Домакините поведоха в 13-ата минута, когато Ло Селсо центрира от фаул, а Вертонген на далечната греда надигра във въздуха двама бранители на Норич и засече точно с глава. След почивката Норич вдигна оборотите и стигна до изравняване - в 79-ата Кени Маклейн стреля силно извън пеналта, Мишел Ворм не се намеси добре и изпусна топката ,а Йосип Дръмич бе на правилното място и отбеляза за 1:1.

Малко преди края на двубоя удар на Орие бе избит от голлинията от Годфри.

Стигна се до продължения, в които обаче резултатът се запази и победителят се реши след изпълнения на дузпи.

Ерик Дайър даде преднина за Тотнъм при дузпите, а Мишел Ворм спаси първата дузпа за Норич, изпълнена от Кени Маклейн. Ерик Ламела обаче направи пропуск, стреляйки в напречната греда и извън вратата. Адам Ида бе безкомпромисен от бялата точка и отново равенство. Ло Селсо отбеляза, а след него Щиперман също бе точен. Четвъртата дузпа за Тотнъм бе изпълнена от Трой Парът, а Тим Крул хвана ъгъла и спаси. Тод Кантуел би неспасяемо и Норич поведе. Тим Крул спаси и петата дузпа, която бе изпълнена от Фернандеш, класирайки "канарчетата" напред.