• евертън-
  • висша лига

"Сините" спечелиха с 4:0

Челси разпиля Евертън и вгорчи завръщането на Анчелоти на “Стамфорд Бридж” (ВИДЕО) - 1

Отборът на Челси разби гостуващия Евертън с 4:0 при завръщането на Карло Анчелоти на "Стамфорд Бридж", в двубой от 29-ия кръг на Висшата лига.

В 14-ата минута Педро нахлу в наказателното поле на гостите и подаде към Мейсън Маунт, който се обърна елегантно и разстреля Джордан Пикфорд за 1:0.

В 21-ата минута бившият футболист на "карамелите" Рос Баркли изведе по превъзходен начин Педро, който излезе очи в очи с английския страж и го направи безпомощен за втори път в мача.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за "сините", които направиха резултата класически в 51-ата минута. Баркли отново се отчете с асистенция, подавайки към Уилиан, а бразилецът от своя страна стреля от достойна дистанция и с премерен удар в долния десен ъгъл на вратаря направи 3:0.

3 минути по-късно Оливие Жиру също записа името си сред голмайсторите. Уилиан центрира , а Жиру бе най-съобразителен в наказателното поле, довършвайки съперника си за крайното 4:0.