• айнтрахт-
  • лига европа

Швейцарският гранд изигра силен мач и стигна до успеха с 3:0

Базел разби Айнтрахт във Франкфурт (ВИДЕО) - 1

Базел разби с 3:0 като гост Айнтрахт (Франкфурт) в първи мач от осминафиналите в Лига Европа. Швейцарският гранд изигра силен мач и стигна до успеха след голове на Самуеле Кампо, Кевин Буа и Фабиан Фрай.

Гостите откриха резултата в 27-ата минута. Тогава Самуеле Кампо изпълни отлично пряк свободен удар от около 25 метра и не остави шансове на вратаря за 0:1.

"Орлите" опитаха да изравнят, но с пропуски се отличиха Костич, Силва и Камада.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Базел стигна до втори гол. Швейцарците организираха отлична контраатака, при която Кампо изведе на отлична позиция Кевин Буа, който копна топката над Трап за 0:2.

Крайният резултат оформи Фабиан Фрай. Буа проби отдясно и намери Фрай в наказателното поле, който не остави шансове на стража за 0:3.

Реваншът е след седмица отново във Франкфурт.