С равенство завърши дербито на последните в Беларус

• беларус-
  • белшина-
  • смолевичи-

С равенство завърши дербито на последните в Беларус - 1

Два от новаците във Висшата лига на Беларус - Белшина и Смолевичи, остават без победа от началото на сезона. Двата тима завършиха 1:1 на стадион "Спартак" в Бобруйск в двубой от петия кръг на шампионата.

След този резултат двата отбора остават на последните две места във временното класиране. Белшина бе близо до това да се измъкне от дъното, тъй като водеше в резултата до 90-ата минута. Сергей Глебко откри резултата от дузпа 10 минути преди края. В последната минута на редовното време обаче главният рефер отсъди втори 11-метров наказателен удар в двубоя. Евгений Барсуков го реализира за крайното 1:1.

Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като в добавеното време Ращеня получи втори жълт картон.