Славия подчини Витебск с късен обрат в дербито на средняците

Публикувана: 3 Май, 2020 18:45
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 814
Оценка 3 от 3 гласа.

Славия (Мозир) победи с 3:2 при визитата си на Витебск в интригуващ мач от седмия кръг на Висшая лига.

Гостите поведоха с гол от дузпа на бившия левскар Франсис Нар в 34-ата минута. Домакините изравниха в 56-ата чрез Артьом Гуренко, а девет по-късно стигнаха до пълен обрат благодарение на попадение на Йон Николаеску. Победата обаче отиде в сметката на славистите след два късни гола на Максим Слюсар. Първо, в 86-ата минута той се разписа от игра, а едва 120 секунди по-късно резервата оформи крайното 3:2 в полза на тима си с втората реализирана дузпа в двубоя.

Така Славия събра десет точки и изпревари по голова разлика Витебск за седмата позиция в класирането.