• ботев пловдив-
  • ботев враца-
  • тодор неделев

В герой за домакините се превърна Тодор Неделев с двете си попадения за 3:2

Ботев Пловдив надви Ботев Враца с 3:2 в плейофен мач от efbet Лига, игран в Пловдив. В герой за домакините се превърна Тодор Неделев с двете си попадения. Към тях пък Венцислав Керчев добави автогол и гол на сметката си.

Във втората минута Керчев отправи удар с глава във втората минута след корнер отдясно, но в аут.

В 14-ата минута Неделев намери в коридор Шопов, който излезе сам срещу Митов и реализира, но голът бе отменен правилно заради засада. В 17-ата минута гостите стигнаха до корнер. Атанасов изсипа топката, няколко човека се разминаха с нея, преди Керчев да я засече и да изведе отбора си напред. 2 минути по-късно Чавдар Ивайлов се намеси с вещина и изби удар на Тодор Неделев в ъглов удар. След изпълнението му обаче Илия Миланов изчисти напред. 22-а минута. Пореден ъглов удар за "канарчетата". Неделев намери Терзиев, но той изпрати топката твърде високо над вратата.

В 48-ата минута Тодор Неделев изравни резултата, след като върната топка към Митов не бе овладяната по най-добрия начин от него и осмицата на пловдивчани на празна врата вкара топката във вратата. 3 минути по-късно Атанасов излезе сам срещу Георгиев, но стреля вляво от вратата.

Пълен обрат за "канарчетата"! След изпълнение на корнер Марин отклони топката, Керчев я засече с тяло и тя влетя в собствената му врата.

В 65-ата минута Керчев изби топката в ъглов удар от дясната страна на атаката. Митов увисна, но за негов късмет всички се разминаха с топката. В 73-ата минута влезният като резерва Валери Домовчийски остана непокрит на дясната греда и от близка дистанция простреля Георгиев. В 84-ата минута Тодор Неделев получи топката в противникото поле, напредна с нея, нагласи си я за левия крак и с крекрасен мощен шут не остави шанс за Митов - 3:2!

Стартов състав на Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Фабио Бурбано, Александър Тонев.

Резерви: Георги Аргилашки, Костадин Ничев, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Бисер Бонев, Филип Филипов, Андерсон Барбоса.