Черно море и Етър завършиха 2:2, Павел Георгиев с дебют за "Моряците"

• етър

В срещата Илиан Илиев даде шанс на доста млади футболисти

Черно море и Етър завършиха 2:2, Павел Георгиев с дебют за "Моряците" - 1
Снимка: ПФК Черно море

Черно море и Етър завършиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Тича" във Варна. В средата на първата част Мехди Букаси изведе "моряците" напред в резултата, а гостите, в рамките на две минути (52-ата и 54-ата) успяха да стигнат до пълен обрат. Празнуващия рожден ден днес Исмаил Иса реализира своя дежурен гол в 62-рата минута.

Черно море и Етър завършиха 2:2, Павел Георгиев с дебют за

В срещата Илиан Илиев даде шанс на доста млади футболисти - вратарят Иван Дичевски, Велислав Василев, Денислав Ангелов и Павел Георгиев, който днес направи своя дебют за представителния тим на Черно море. И Четиримата футболисти са родени 2001 година, включително и титулярния десен краен бранител Виктор Попов.

Двубоят започна равностойно, като "моряците" бяха една идея по-активни в първите минути и съумяха да създадат няколко добри атаки. Илиан Илиев - Младши пусна топката към Иса, но нападателят не успя да овладее и тя излезе в аут. В 21-вата минута отново Иса се бе позиционирал опасно в наказателното поле, получи токата, но след неразбирателство с Матиас Курьор, кълбото им бе отнето. В 27-ата минута Черно море поведе в резултата. Мехди Букаси с далечен удар извън наказателното поле матира стража на Етър за 1:0. Това е първи гол за Букаси с екипа на Черно море.

В 33-ата минута младият вратар на варненци Ива Дичевски се отличи със страхотна намеса. След центриране отляво, топката попадна в Йорданов, който стреля, Дичевски първоначално само отклони кълбото, но след това уверено улови. В последните минути на първата част Етър направи няколко опасни атаки, но така и не успя да ги завърши по най-добрия начин.

В 48-ата минута Пехливанов излезе очи в очи с Иван Дичевски и пробва да го прехвърли, но вратарят показа класа и спаси. Само минута по-късно Исмаил Иса също се озова сам срещу вратаря, прехвърли го, но бранител успя да изчисти топката, която влизаше във вратата.  В 52-рата минута Етър изравни резултата. След центриране отляво, топката бе свалена към Боджадж, който с мощен удар от границата на наказателното поле матира Дичевски. Само две минути по късно виолетовите стигнаха до пълен обрат. Милчо Ангелов получи пас отдясно и с едно стреля от движение в близкия ъгъл за 1:2. Веднага след това грешка в отбраната на Черно море можеше да доведе до трети гол, но Дичевски успя да спаси. В 62-ата минута Черно море изравни. Виктор Попов центрира в наказателното поле отдясно, където Исмаил Иса с глава реализира за 2:2. Това е 11 гол за сезона в първенството за навършващия 31 години днес футболист на "моряците".

До края на двубоя и двата тима създадоха опасности пред съперниковите врати, но не успяха да реализират.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Цветомир Панов, Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас (83-Стефан Станчев), Илиан Илиев (62-Денислав Ангелов), Жордао Кардосо (63-Велислав Василев), Матиас Курьор (83-Павел Георгиев), Мехди Букаси (58-Васил Панайотов), Исмаил Иса, Патрик Андраде.