• псж-
  • контрола

Победиха със 7:0 белгийския Васланд-Беверен

ПСЖ гази в контрола (ВИДЕО) - 1

Отборът на Пари Сен Жермен разби със 7:0 белгийския Васланд-Беверен в контрола на “Парк де Пренс”, която се изигра снощи. Любопитното е, че мачът се проведе в четири части от по 30 минути всяка, като Томас Тухел използва цели 25-има футболисти в проверката, на която бяха допуснати ограничено количество фенове.

Резултатът беше открит в 21-ата минута чрез автогол на Александър Вукотич. В 28-ата Неймар удвои преднината на парижани с точно изпълнена дузпа. В 47-ата те получиха нова такава, като този път бразилецът реши да копира легендарното изпълнение на Йохан Кройф и само чукна топката към Мауро Икарди, който я прати в противниковата мрежа. Вукотич пък получи червен картон за нарушението си за втората дузпа. В 60-ата минута Килиан Мбапе също се разписа, а Ерик-Максим Чупо-Мотинг добави два гола в 65-ата и 66-ата. Крайното 7:0 оформи 19-годишният защитник Лоик Мбе Со в 93-ата минута.

Това беше втората приятелска среща за ПСЖ преди финалите за Купата на Франция срещу Сент Етиен и Купата на Лигата срещу Лион. В предишната тимът разгроми с 9:0 втородивизионния Льо Авър, а последната контрола ще бъде срещу шотландския първенец Селтик във вторник.