• болоня-
  • серия а-

Успех с 5:1 донесе на миланистите шестата позиция, изпреварвайки Наполи

Милан разгроми Болоня, "росонерите" все по-близо до Лига Европа - 1

Милан победи Болоня с 5:1 в мач от 34-я кръг на италианската Серия "А". С този успех "росонерите" се изкачиха твърдо на шеста позиция с 56 точки, изпреварвайки Наполи. Болоня остана на десета позиция с 43 точки.

Алексис Залемейкърс откри още в десетата минута. Хакан Чалханоглу удвои в 24-ата минута, но Такехиро Томиасу намали минута преди почивката на 2:1.

Милан разгроми Болоня,

Исмаел Бенасер внесе спокойствие в редиците на Милан в 49-ата минута, възстановявайки двата гола аванс.

Домакините продължиха да са по-настойчиви и Анте Ребич направи резултата 4:1 в 57-ата минута, след като хубаво се освободи със завъртане в наказателното поле. След това попадение темпото на игра спадна значително.

В добавеното време Давиде Калабрия получи пас в наказателното поле от Леао и с прецизен удар по земя вкара топката до дясната греда на вратата за 5:1.

Въпреки резултата срещата изглеждаше равностойна след 30-ата минута. Гостите владееха продължително време топката и създадоха редица положения за гол.Милан вече има осем точки пред Сасуоло, който се явава най-опасни отбор, застрашаващ шестата позиция на "росонерите". Болоня има да изиграе още четири мача за обиграване на състава за следващото първенство на Италия.