• контрола

Елитния тим отстъпи с 0:2

Карачанаков носи успеха на Пирин срещу Арда в контрола - 1
Снимка: fcpirin.com

Отборът на Пирин Благоевград победи елитния Арда с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в югозападния град. И двете попадения отбеляза Антон Карачаноков, който откри в 60-ата, а след това оформи и крайния резултат от дузпа в 81-ата минута.

Първото полувреме на проверката не донесе нито едно чисто голово положение.

На няколко пъти двата тима имаха добри атаки, но до точен удар не се стигна.

Домакините обаче бяха малко по-активният тим на терена и по-често владееха топката.

През втората част домакините откриха резултата след час игра чрез Антон Карачанаков, който се разписа с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле.

Отново той бе точен от дузпа в 81-ата минута. Иван Тасев бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди наказатален удар. Зад топката застана Карачанаков, който не сбърка.