24 Август, 2020 09:36 1 966 0

Елче се върна в Ла Лига с гол в последната секунда (ВИДЕО)

• елче-
  • ла лига

В реванша от финалния плейоф срещу Жирона Елче се наложи с 1:0, а скъпоценния гол вкара Пере Мийя

Елче се върна в Ла Лига с гол в последната секунда (ВИДЕО) - 1

Елче е последният нов член на Ла Лига. Отборът на Хуан Хосе Рохо Мартин си осигури промоция по възможно най-драматичния начин. В реванша от финалния плейоф срещу Жирона Елче се наложи с 1:0, а скъпоценния гол вкара Пере Мийя в шестата минута на добавеното време. Първият мач преди няколко дни завърши 0:0 и по този начин Елче се завърна сред най-добрите за първи път от сезон 2014/15.

В предишната фаза на плейофите Жирона елиминира Алмерия, а Елче се справи със Сарагоса, като отново направи 0:0 у дома и спечели с 1:0 на чужд терен. Срещу Сарагоса героят беше Нино.

Снощи двата тима играха много предпазливо и почти не създадоха опасни положения. Везните се наклониха в полза на Елче в 61-ата минута, когато директен червен картон получи звездата на Жирона Кристиан Стуани. Уругвайският нападател извърши нарушение в центъра, заради което първоначално получи само жълт картон. Съдията Тока Лопес обаче преразгледа ситуацията с помощта на ВАР и реши да изгони голмайстора на домакините.

Развръзката настъпи в шестата минута на добавеното време. Тогава Фидел се измъкна по левия фланг и центрира на далечната греда за Мийя, който с глава донесе така важната победа на своите. Елче се присъедини към Кадис и Уеска, които спечелиха директна промоция за Ла Лига.