Нюкасъл подчини Уест Хем

''Свраките'', водени от Стив Брус, взеха трите точки при гостуването си в Лондон

Публикувана: 13 Септември, 2020 09:30
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1109
Снимка: БГНЕС/ЕРА/АРХИВ
Оценка 1 от 1 гласа.

Нюкасъл победи Уест Хем като гост в двубой от 1-ия кръг на Висшата лига. Головете за успеха на "свраките" реализираха Калъм Уилсън и Джефри Хендрик.

През първата част голове не паднаха, но имаше интересни положения и пред двете врати. За "чуковете" пропуски направиха Огбона и Форналс, а за гостите Калъм Уилсън и Джонджо Шелви. Анди Каръл в 32-ата минута прати топката над напречната греда. Седем минути по-късно Уилсън направи пропуск и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част гостите нанесоха своя удар. Първо в 56-ата минута Калъм Уилсън матира вратаря на домакините.

Второто попадение дойде в края на мача, когато Хендрик се разписа, за да затвърди успеха на тима си.

В края на двубоя Ярмоленко не намери целта, а домакините останаха без реализиран гол в тази битка.