• милан-
  • лига европа

"Росонерите" загубиха с 0:3 от Лил

Голям резил за Милан в Лига Европа - 1

Милан инкасира тежка загуба с 0:3 от Лил в Лига Европа. Французите сложиха край на серията на "росонерите" от 24 поредни двубоя без загуба. В герой за Лил се превърна Юсуф Язъчъ.

Гостите получиха много спорна дузпа в 22-ата минута, след като Алесио Романьоли леко подпря Язъчъ и турският нападател се строполи в наказателното поле на домакините, което бе достатъчно на главния съдия Бартош Франковски да посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и откри резултата - 0:1.

„Росонерите“ опитаха да затруднят Майк Манян, но вратарят на Лил се намеси решително след удари на Златан Ибрахимович и Тео Ернандес.

В началото на втората част гостите нанесоха втори удар. Язъчъ стреля от границата на наказателното поле, последва груба грешка на Джанлуиджи Донарума и топката се озова за втори път в мрежата му в 55-ата минута - 0:2.

Три по-късно френският тим направи резултата класически. Отново Юсуф Язъчъ наказа Милан - 0:3.