• 3:0

Това явление обаче е временно, защото предстои двубоят между Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен, които са на точка зад РБ Лайпциг

РБ Лайпциг излезе начело в Бундеслигата - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

РБ Лайпциг се възползва от предстоящата класика между Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен). Този следобед "биковете" спечелиха лесно домакинството си на Фрайбург с 3:0 и по този начин оглавиха временно класирането в Бундеслигата.

Селекцията на Юлиан Нагелсман трябваше да чака до 26-ата минута, за да отбележи първия гол в мача. Тогава Конате се възползва от асистенция на Мукиеле и с добро насочване прати кълбото в долния десен ъгъл.

Преди това гредите вече бяха ударили Вили Орбан и Емил Форсберг.

В 68-ата минута Николас Хофлер направи нарушение в наказателното си поле и след преразглеждане с ВАР, реферът Феликс Цвайер отсъди дузпа. С отговорната задача успешно се нагърби Забицер въпреки намесата на Лукас Холер.

До края РБ стигна и до класиката. Халф-бекът Анхелино за пореден път намери името си сред голмайсторите през тази кампания.

В следващия кръг "биковете" имат трудно гостуване на Айнтрахт (Франкфурт). Фрайбург пък ще се опита да сложи край на негативната си серия срещу закъсалия Майнц.

В останалите двубои от Бундеслигата, стартирали в 16:30 ч. българско време, Херта спечели гостуването си на Аугсбург с класическото 3:0, Майнц 05 и Шалке 04 не се победиха, завършвайки при резултат 2:2, Унион Берлин разгроми Арминия Билефелд с 5:0 у дома, а Щутгарт и Айнтрахт Франкфурт, подобно на Майнц 05 и Шалке 04, също завършиха 2:2.

От 19:30 ч. българско време Борусия Дортмунд приема Байерн Мюнхен в голямото дерби на немския футбол.