Тотнъм е първият финалист за Купата на Лигата (ВИДЕО)

• тотнъм-
  • купата на лигата-
  • брентфорд-

"Шпорите" се наложиха с 2:0 над втородивизионния Брентфорд

Тотнъм е първият финалист в турнира за Купата на Лигата в Англия. "Шпорите" се наложиха с 2:0 над втородивизионния Брентфорд. Муса Сисоко в 12-ата и Хюн-Мин Сон в 70-ата минута отбелязаха двата гола за лондончани.

Гол на гостите бе отменен след намесата на ВАР, а освен това Джошуа Дасилва бе изгонен след преглед на видеоповторение.

Тотнъм поведе още в 12-ата минута. Тогава Регилон центрира в наказателното поле, където Сисоко с глава вкара за 1:0.

В 64-ата минута гостите можеше да се върнат в мача. След центриране от корнер Тони прати топката във вратата, но се оказа, че нападателят е бил в засада и попадението бе отменено.

Шест минути след това Тотнъм стигна до втори гол. След отлична контраатака Сон бе изведен на стрелкова позиция и се разписа за 2:0.

Домакините можеше да убият интригата в следващите минути, но първо Кейн пропусна, а след това Ндомбеле нацели греда.

В 84-ата минута "пчеличките" останаха и в намален състав, след като Дасилва извърши опасен фаул и след намесата на ВАР съдията Майк Дийн му показа червен картон.