• алба-
  • автогол

Каталунците победиха Атлетик Билбао с 2:1

Меси и Гризман донесоха пети пореден успех на Барселона - 1

Барселона победи Атлетик Билбао с 2:1 в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Капитанът на каталунците Лео Меси (20) откри след великолепно изпълнен пряк свободен удар. В началото на втората част Жорди Алба (49) си вкара нелеп автогол. Антоан Гризман (75) даде нов аванс на домакините в заключителните минути на двубоя. Този път блаугранас успя да надделее над съперника си след драматичната загуба във финала за Суперкупата на Испания.

По този начин Барселона се настани на втората позиция в класирането с равен брой точки с Реал Мадрид, но по-добра голова разлика. В същото време Атлетик Билбао е 11-и с актив от 24 точки.

Барса започна по-активно двубоя. Още в 5-ата минута Унай Симон запази хладнокръвие и спря с тяло изстреляната от Лионел Меси топка към неговата врата. В 14-ата минута Пянич центрира в наказателното поле, където Меси игра с гърди, но топката мина над вратата на Симон.

В 20-ата минута Лео Меси даде преднина на каталунците с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, при който Симон не помръдна. Атлетик изравни още в началото на втората част. В 49-ата минута Жорди Алба чукна топката в собствената си врата за 1:1.

Десет минути по-късно след серия от финтове Дембеле успя да центрира в наказателното поле, но малко не стигна на Гризман да играе с топката. В следващите минути каталунците продължиха с натиска си, но без успех. В 72-ата минута Беренгер стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Три минути по-късно Барса стигна до втори гол. Дембеле подаде към Мингеса, който подаде остро в наказателното поле, а Антоан Гризман насочи топката във вратата на Унай Симон.

Във втората минута на добавеното време Симон спаси удар на Алба.