ЦСКА изигра силен мач и обърна Ботев Вр в контрола (ВИДЕО)

• ботев враца-
  • контрола

"Армейците" удариха съперника с 3:1

ЦСКА изигра силен мач и обърна Ботев Вр в контрола (ВИДЕО) - 1

ЦСКА победи Ботев Враца с 3:1 в контрола среща, играна на стадион "Българска армия".

До успеха си „червените” стигнаха след обрат, след като Даниел Генов матира столичани с фамозен гол в десетата минута, но само осем по-късно Али Соу възстанови равенството. Тиаго Родригес оформи пълния обрат в 25-ата, а изигралият много силен мач Адалберто Пеняранда оформи крайния резултат в Борисовата градина. Георги Йомов и Аласан Ндиай пък бяха изгонени след 59 минути игра, след като се спречкаха в средата на терена.

ЦСКА изигра първи мач без своя защитник Валентин Антов, който преди броени часове реализира трансфер в Серия А, след като премина под наем с опция за закупуване в италианския Болоня. Благодетелят на ЦСКА Гриша Ганчев присъства на проверката, както и голяма част от ръководните фактори в клуба от столицата.

За ЦСКА предстои последна контрола - срещу Локомотив София идния уикенд.

ЦСКА започна активно срещата, опитвайки се да притисне максимално своя съперник. Първата възможност дойде след пет минути, когато набезите на "червените" отдясно дадоха резултат с положение. Георги Йомов овладя топката и центрира към Али Соу, а стражът Красимир Костов излезе и боксира топката, макар намесата му да не бе особено добре отиграна, като в крайна сметка се стигна до корнер за столичани, от който не произлезе нищо опасно за Ботев Враца.

Малко преди да бяха изминали девет минути пък Брадли Мазику опита опасно центриране отляво, но Краси Костов улови топката. В ответната атака врачани вкараха великолепен гол. Али Соу загуби топката от двама футболисти и тя отиде в Даниел Генов. Нападателят на врачани отправи страховит удар от много далечно разстояние и разпечата вратата на Бусато за 1:0. Това е първи допуснат гол от "червените" в контролните срещи през зимата досега.

ЦСКА организира страхотно нападение след 18 минути игра. Точно с четири докосвания „червените” пратиха топката във вратата на Краси Костов, след като Йомов центрира успоредно за Али Соу, а гамбиецът отблизо разпечата вратата на врачани.

В 24-ата минута ЦСКА направи поредната си солидна атака и логично стигна до втори гол. Тиаго Родригес премина на скорост през двама футболисти на Враца и комбинира с Али Соу. Гамбиецът овладя и можеше да изведе португалеца, но вместо това видя вдясно Георги Йомов. Така Родригес продължи пробива си без да бъде покриван, а Йомов пусна успореден пас именно за него. Топката премина пред погледа на Костов и с десния крак Тиаго направи пълен обрат - 2:1.

В 31-ата минута Амос Юга пожела смяна, след като усети болка в десния крак и на негово място влезе новото попълнение Федерико Варела. Десет минути преди края на първото полувреме гостите направиха много красива атака. Петър Атанасов вляво "сви" топката край Георги Йомов, който опита да му я отнеме и центрира успоредно за Даниел Генов. В крайна сметка обаче Юрген Матей се беше пласирал добре и изби в корнер.

В 36-ата минута от защитата на ЦСКА бе изритана топката силно напред, а Ндиай допусна да му бъде отнета топката в наказателното поле на Ботев Враца. Венецуелецът опита успореден пас за Георги Йомов, но Илия Миланов се притече на помощ и изрита топката в тъч. В 52-ата минута домакините реализира своя трети гол в мача. Тогава Даниел Генов овладя "тежко" топката в средата на терена и Брадли Мазику отне и проби навътре към полето на Ботев Враца. Той даде пас по земя за Пеняранда, чийто удар по земя бе неспасяем за стража на гостите.

Шест по-късно Георги Йомов и Аласан Ндиай влязоха в пререкание в средата на терена и се сбутаха, заради което реферът Чинков им показа червени картони. Бруно Акрапович и Антони Здравков прецениха да вкарат по един човек от своите скамейки, за да може двата отбора да доиграят контролата с по 11 човека.

В 64-ата минута ЦСКА бе близо да вкара нов красив гол. Брадли Мазику центрира отляво за десния краен бранител Тибо Вион. Французинът намери топката от воле, ала тя премина на сантиметри край десния страничен стълб на вратата на "зелените". След 13 минути Петър Генчев допусна досадна грешка пред полето си, а Али Соу открадна. Влезлият като резерва страж, отдаден под наем от Лудогорец - Дамян Дамянов, обаче направи добро спасяване срещу гамбийския стрелец на "червените". В 80-ата минута Педро Лагоа центрира от фаул в полето на ЦСКА, ала Юрген Матей с добра изява изби с глава напред.

В самия край на редовното време португалецът от Ботев Враца Педро Лагоа проби през средата и отправи много силен удар посока вратата на "червените", но резервата Димитър Евтимов действа много добре и изби встрани топката, предотвратявайки гол за Ботев Враца.