• английска висша лига

Възпитаниците на Шон Дайч удариха лондончани с 3:0 в Лондон

Бърнли разби Кристъл Палас като гост - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС/АРХИВ

Отборът на Бърнли постигна гръмка победа като гост на Кристъл Палас 3:0 в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. По този начин „виненочервените“ прекъснаха серията си от четири поредни срещи без успех във всички турнири.

И трите гола паднаха в началото на двете полувремена. Още до десетата минута гостите имаха аванс от два гола.

В петата минута Йохан Берг Гудмундсон се възползва от неразбирателство между Скот Дан и Партик Ван Аанхолт и откри резултата.

Пет минути след това Джей Родригес засече с глава отлично центриране от корнер на Дуайт МакНийл.

Две минути след началото на второто полувреме Бърнли реши всичко в срещата с трети гол. Матю Лоутън проби отдясно, справи се с опита за шпагат на Аанхолт, след което пусна към Родригес. Нападателят му върна топката с много добро подаване, а Лоутън стреля от движение в далечния ъгъл, вкарвайки първия си гол за Бърнли и оформяйки крайния резултат.

С тази победа тимът на Шон Дайш е вече 15-и с 26 точки, на 11 от зоната на изпадащите и само на три зад днешния си съперник, който заема 13-о място във временното класиране на Висшата лига.