• 2:1

Саутхемптън допусна поражение от Уулвърхемптън с 1:2 у дома

''Вълците'' задълбочиха кризата при ''светците'' - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

В двубой от 24-ия кръг на английската Висша лига, Саутхемптън допусна поражение от Уулвърхемптън. Домакините отстъпиха на съперника си с 1:2.

Дани Ингс даде преднина на "светците", но с голове на Рубен Невеш и Педро Нето след почивката "вълците" постигнаха пълен обрат.

В лазарета на домакините останаха контузените Обафеми, Смолбоун, Уолкът и Диало, докато наказан бе Янкович.

В тима на гостите с травми бяха Боли, Марсал, Поденсе и Хименес.

Ингс поведе тима си напред в 25-ата минута, с красиво попадение за 1:0.

След паузата обаче Нуно Санто явно бе свършил отлично работата си, като Уулвс излезе преобразен.

Рубен Невеш вкара за 1:1 само 8 минути след почивката, а в 66-ата минута Педро Нето реализира гол, който спокойно може да влезе в класациите в шампионата до този момент, като състезателят на гостуващия тим се разписа от изключително малък ъгъл, а бранителите на опонента се оказаха абсолютно неподготвени, очаквайки центриране.

Представянето на домакините е отчайващо слабо, след като в последните си пет сблъсъка те допуснаха четири поражения, а спечелиха само веднъж. Днес отново късметът не беше на тяхна страна.

Във временното класиране домакините заемат 13-та позиция, с актив от двадесет и девет точки и мач по-малко, докато гостите се намират на 12-то място, с 30 спечелени пункта.