Волфсбург разгроми гостуващия Шалке 04 с 5:0

• бундеслига-

Ето резултатите от съботната програма на 25-ия кръг в Бундеслигата

Волфсбург разгроми гостуващия Шалке 04 с 5:0  - 1
Снимка: Twitter

Отборът на Волфсбург разгроми гостуващия Шалке 04 с 5:0 в мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

В 31-ата минута Шкодран Мустафи в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата.

Останалите четири попадения за „вълците“ паднаха през второто полувреме.

Ваут Вегхорст удвои преднината в 51-ата минута с 16-ия си шампионатен гол за сезона - точно толкова, колкото има целият отбор на „кралскосините“.

В 58-ата минута именно нападателят се отчете с асистенция за попадението на Ридле Баку. След негово подаване се разписа и Йосип Брекало в 64-ата минута.

В 79-ата резервата Максимилиан Филип беше точен за крайното 5:0.

С този успех Волфсбург вече има 48 точки и продължава да бъде на третата позиция в класирането. Шалке остава твърдо на дъното с едва 10 спечелени пункта, като 11 точки от плейофа за оцеляване.