16 Март, 2021 23:58 2 860 0

• манчестър сити-
  • шампионска лига-
  • борусия мьонхенгладбах

Победа над Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 във втори мач и с общ резултат 4:0 "гражданите" продължават напред в най-престижния европейски клубен турнир

Манчестър Сити се класира на 1/4-финал в Шампионската лига, Де Бройне с гол шедьовър (ВИДЕО) - 1

Манчестър Сити победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 във втори мач осминафиналната фаза на Шампионска лига и с общ резултат 4:0 "гражданите" продължават напред в най-престижния европейски клубен турнир. Символичните домакини на "Пушкаш Арена" контролираха двубоя през цялото време и не позволиха на своя противник да покаже дори частица от своята игра. Само за 18 минути англичаните реализираха две безответни попадения, дело на Кевин Де Бройне и Илкай Гюндоган, с което изцяло отказаха Борусия от това да преследва класиране напред.

От лагера на германците приеха двубоя с добро настроение, като още преди началото на сблъсъка публикуваха титулярния списък на противника и го нарекоха "Манчестър "Дори нямаме нужда от нападатели" Сити", тъй като "гражданите" излязоха без нито един чист нападател.

Очаквано, Сити пое инициативата от самото начало и още в седмата минута стигна до възможност за откриване на резултата. Фил Фоудън получи прецизен пас от Жоао Кансело, но ударът на младока бе отразен от Ян Зомер. Само пет минути по-късно Кевин Де Бройне изведе "гражданите" напред със съвършен изстрел.

В 18-ата минута авансът на Сити бе удвоен, след като Фил Фоудън открадна топката и с идеален пас изведе Илкай Гюндоган на перфектна позиция, от която германецът не сбърка.

След половин час игра дойде и първият точен удар за символичните гости. Тюрам стреля, но опитът му бе твърде лесен за Едерсон. В края на първата част германците се разиграха, което доведе до нов изстрел на Тюрам, който обаче мина на сантиметри от вратата на съперника.

И макар всичко да изглеждаше решено, момчетата на Пеп стартираха втората част още по-гладни за нови попадения. В 66-ата минута Рияд Марез шутира силно към десния ъгъл на вратата на Зомер, но стражът на Борусия се отчете с брилянтно спасяване.

Така "гражданите" се класираха за четвъртфиналната фаза на Шампионска лига и очакват своя противник, а за Борусия Мьонхенгладбах остава да се концентрира върху германската Бундеслига, където също демонстрира незавидна форма напоследък.