България стартира с успех на Европейското първенство по волейбол

• европейско първенство-
  • черна гора

Националите ни победиха Черна гора с 3:0 (25:22; 25:17; 27:25)

България стартира с успех на Европейското първенство по волейбол - 1

Волейболистите от националния отбор на България сразиха Черна гора с 3:0 (25:22; 25:17; 27:25) и започнаха с победа в група "В" от Евроволей 2021 в чешкия град Острава.

Волейболистите ни дръпнаха с 4:1 в началото на мача, след като Мартин Атанасов завърши успешно пайп. Тодор Скримов атакува успешно от зона 4 за 5:2, а мощна атака на Цветан Соколов от втора линия доведе резултата до 7:4. Соколов атакува успешно от зона 2 по диагонала за 17:13, но черногорците съкратиха с две точки аванса на "трикольорите" при 18:16 и Силвано Пранди взе прекъсване за България. Мартин Атанасов атакува успешно за 21:18. Марко Вукашинович намали резултата до 22:21, но въпреки това "лъвовете" спечелиха първата част с 25:22 след атака на Тодор Скримов.

Цветан Соколов и компания поведоха с 5:2 в началото на втората част, след което Алекс Грозданов направи ас за 6:2, а при 7:2 Велико Башич взе прекъсване за Черна гора. Соколов направи два аса за 10:3, а след перфектна единична блокада на Алекс Грозданов националите ни дръпнаха с 14:5. До края на тази част волейболистите на Силвано Пранди не допуснаха никакви изненади. Цветан Соколов атакува мощно покрай двойна блокада за 18:11. В края пък двойна блокада на Мартин Атанасов и Алекс Грозданов направи резултата 23:16, а България взе гейма с 25:17.

В третия гейм националите поведоха с 4:1, но въпреки това тази част се оказа най-оспорвана. След три поредни точки Черна гора поведе с 6:5, а перфектен пайп на Мартин Атанасов донесе равенство при 6:6. Черногорците поведоха с 9:7, но Цветан Соколов намали и след това България изравни при 9:9. Соколов атакува точно за 11:9, но след това черногорците обърнаха и Воин Чачич ги изведе напред при 14:12. Играта се водеше точна за точка и мощна атака на Мартин Атанасов донесе равенство при 20:20. Тодор Скримов изведе "лъвовете" напред за 23:22, а Черна гора стигна до геймбол при 24:23. Алекс Грозданов атакува мощно в блока и топката излезе в аут за 24:24. Милош Кулафич изведе Черна гора до втори геймбол при 25:24, но волейболистите ни отново изравниха. Ас на Цветан Соколов даде мачбол при 26:25 и България спечели третата част с 27:25 и първа победа в надпреварата.

Така "лъвовете" записаха първите си три точки, като заемат второ място в класирането. Толкова има и лидерът Италия, но с по-добро точково съотношение.