Франция размаза Казахстан с 8:0 в световна квалификация

• казахстан-
  • световни квалификации

Килиан Мбапе отбеляза хеттрик в рамките на първите 32 минути на мача

Франция размаза Казахстан с 8:0 в световна квалификация - 1

Франция нанесе исторически погром над състава на Казахстан, побеждавайки с резултат 8:0 в двубой от група D на световните квалификации в зона Европа, с което "петлите" осигуриха мястото си на Мондиал 2022. Килиан Мбапе отбеляза хеттрик в рамките на първите 32 минути на мача. Карим Бензема добави още два гола в рамките на първите 15 минути на второто полувреме. Адриен Рабио и Антоан Гризман отбелязаха следващите две попадения, а Мбапе заби последния пирон в ковчега на жалките казахи в една паметна вечер на "Парк Де Пренс".

Двубоят започна във вихрено темпо и едва до 12-та минута "петлите" вече имаха аванс от цели два гола. В 6-та минута Тео Ернандес успя да намери Мбапе в наказателното поле, а стрелецът нямаше проблеми да отбележи за 1:0.

Само 6 минути по-късно нещата за казахстанците станаха още по-тежки. След бърза контраатака Кингсли Коман изпревари излезлия неразчетено страж на гостите и намери Мбапе, който на празна врата не сбърка за 2:0.

Домакините продължаваха да контролират изцяло темпото и в 25-та минута Кингсли Коман пробва мерника си отдалеч, но шутът беше блокиран. Седем минути по-късно обаче крилото на Байерн достави още една прекрасна топка на главата на Мбапе, който за трети преодоля Покатилов.

Десет минути след началото на второто полувреме домакините се отчетоха с 4-ти гол. След нова брилянтна солова атака на Тео Ернандес по левия фланг той намери Бензема около точката за дузпата, а стрелецът не сбърка за нов гол.

В 59-та минута нещата станаха съвсем плачевни за Казахстан. След извеждащ пас към Килиан Мбапе младата суперзвезда намери Бензема на опразнената врата и той нямаше как да пропусне за 5:0. Нови 6 минути по-късно бранител на Казахстан беше на косъм да си вкара автогол, но вратарят все пак го предотврати.

Разгромът за гостите обаче ставаше все по-значим и в 75-та минута "петлите" наказаха за пореден път безпомощният Покатилов. Автор на поредното попадение беше Адриен Рабио. Три минути по-късно Мбапе стреля право в ръцете на вратаря от 20 метра.

В 84-та минута Антоан Гризман беше фаулиран в наказателното поле и след проверка на ВАР съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана стрелеца на Атлетико Мадрид и не пропусна за 7:0. Три минути по-късно Мбапе оформи крайното 8:0 с четвъртия си гол в мача.