• левски-
  • амщетен-
  • чалендж къп

„Сините“ си тръгнаха от турнира след „златен гейм“

Левски официално отпадна от европейския клубен турнир Чалендж къп, след като допусна шокиращ обрат от австрийския Амщетен.

Днес след като „сините“ триумфираха убедително с 0:3 над съперника в символичното си гостуване, тимът на Андрей Жеков допусна поражение с 1:3 и „златен гейм“ в своя-собствен дом.

Началото на срещата започна изненадващо с успех 19:25 за гостите, а през втората част всичко изглежда си тръгна в правилната посока, когато „столичани“ изравниха след 25:19.

Оттам насетне мачът стана наистина оспорван и дори австрийците спечелиха играта на нерви в края на гейма за 23:25.

В четвъртата част отново се усети доминацията на гостите и постигнаха ново 19:25, за да пратят срещата в продължение.

Всичко официално рухна за младоците на Жеков, които показаха много по-слаба психика от противника и логично загубиха с 14:16 „златния гейм“.

Така след тригодишно отсъствие от евротурнирите, Левски се завърна с големи надежди, но ще трябва да направи път към 1/8-финалите за Амщетен.