Херта даде всичко от себе си и спечели срещу Борусия (Дортмунд)

• херта берлин-
  • борусия (дортмунд)-
  • 3:2-
  • бундеслига

През второто полувреме на мача в рамките на 18 минути берлинчани вкараха три гола

Херта даде всичко от себе си и спечели срещу Борусия (Дортмунд) - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Херта победи като домакин в Берлин отбора на Борусия (Дортмунд). Срещата от Бундеслигата свърши 3:2, като премина през обрат от 0:1 след първото полувреме.

В 16-ата минута Херта можеше да поведе, но гол на Маолида беше отменен от засада след намесата на ВАР.

След половин час игра Юлиан Брандт даде аванс на "жълто-черните". През второто полувреме в рамките на 18 минути Херта вкара три гола чрез Белфодил (51') и Ричтър (57', 69').

След куп промени гостите успяха да върнат едно попадение от пасива си чрез Тигес (83'), но силите им не стигнаха за нещо повече.