Манчестър Сити победи Челси в шампионското дерби на Висшата лига

• манчестър сити-
  • челси-
  • висша лига

"Гражданите" биха с 1:0 с гол 20 минути преди края на двубоя след великолепно изпълнение на Кевин Де Бройне

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито на 22-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" откриха резултата 20 минути преди края на двубоя след великолепно изпълнение на Кевин Де Бройне. Възпитаниците на Пеп Гуардиола надиграха категорично съперника си и заслужено спечелиха трите точки.

По този начин Манчестър Сити увеличи преднината си на върха 13 точки пред днешния си опонент Челси.

Двата тима започнаха във високо темпо и в 4-ата минута "гражданите" можеха изненадващо да поведат, след като Кепа Арисабалага излезе да пресече топката, но я изчисти в тялото на Сесар Аспиликуета. За късмет на вратаря кълбото излезе в ъглов удар.

В 10-ата минута Ромелу Лукаку направи великолепен пробив през центъра, но след като навлезе в наказателното поле избра да подаде към Хаким Зиеш, който бе в засада, вместо към нахлуващия Маркос Алонсо.

Четири минути по-късно дойде и първия точен изстрел, след като Джон Стоунс стреля с глава, но право в ръцете на Кепа Арисабалага. В първите минути на двубоя домакините бяха по-активният тим и пресираха високо, докато гостите разчитаха на организирането на контраатаки.

Двубоят продължи да бъде във високо темпо, но единственото, което липсваше бяха чистите голови положения.

В 39-ата минута дойде и първото по-сериозно положение, след като Матео Ковачич сбърка в средата. Кевин Де Бройне се възползва от това и изведе Джак Грийлиш в наказателното поле, но английският национал не успя да преодолее излезлия да го пресече Кепа Арсибалага.

Три минути преди края на първото полувреме Кевин Де Бройне получи в наказателното поле и нанесе изстрел в близкия ъгъл, но над вратата.

Още в първата минута на втората част Манчестър Сити стигна до добра възможност и поиска дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг, но главният съдия Крейг Поулсън не посочи бялата точка.

В ответната атака Чесли можеше да открие реузлтата, след като Ромелу Лукаку се озова на добра стрелкова позиция, но Едерсон излезе навреме и блестящо спаси.

В 63-ата минута Кепа Арисабалага се намеси решително след опасен изстрел от пряк свободен удар на Кевин Де Бройне. Пет минути по-късно Рахийм Стърлинг получи топката в наказателното поле, след което стреля в далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата.

В 70-ата минута "гражданите" откриха резултата. Кевин Де Бройне елиминира елегантно Нголо Канте и Матео Ковачич, след което от границата на наказателното поле стреля великолепно в долния ляв ъгъл, пращайки топката в мрежата.

Малко преди края на двубоя домакините имаха още една възможност, но изстрелът на Фил Фодън премина над вратата.